Infleks staklės
+370 5 2159315
info@infleks.lt
Metalo g. 4, LT-02190 Vilnius
oficialus Altendorf GmbH staklių gamintojo atstovas Lietuvoje
medžio apdirbimo staklės
medienos apdirbimo staklės
Infleks
Medienos apdirbimas

Freza medžiui

2017-09-15


Kiekvienas geras meistras visuomet stengiasi darbus atlikti ne tik kokybiškai, bet ir kuo įmanoma sparčiau. Efektyviai veikiantys medžio apdirbimo įrankiai leidžia pasiekti aukštą darbo našumą ir užtikrinti produkcijos kokybę. Kai atliekami medžio apdirbimo darbai, sunkiai pavyks išsiversti be frezos. Freza medžiui – tai specialus pjovimo įrankis, leidžiantis daryti medienos išpjovas, ertmes, griovelius greitai ir tiksliai.


Medienos frezavimas yra skirtas lygiam bei tiksliam reikalingo ilgio, gylio, formos pjovimui, įskaitant sudėtingų formų ar figūrinį pjovimą. Tai itin naudingas medžio apdirbimo būdas gaminant baldus, duris ar kitus medienos gaminius, kai reikalingas ypatingas detalių išpjovimo tikslumas.


Su šiuo įrankiu galima tvarkingai nupjauti kampučius, užapvalinti kraštus, valcuoti bei suteikti profilį medienai. Ornamentų ar kitų detalių pjaustymas naudojant frezą sutaupo ne tik jėgų, bet ir laiko. Naudodamiesi šiuo įrankiu be didelio vargo galėsite suteikti medžiagai norimą profilį, papuošti jį įvairiais dekoratyviniais išlinkimais.


Freza – tikslus įrankis


Freza susideda iš korpuso ir pjaunančiųjų plokštelių. Pagal konstrukciją tokie įrankiai gali būti skirstomi į diskinius, kotinius, būgninius ir spiralinius. Taip pat svarbus vidinis frezos skersmuo, stebulės tikslumas, turintys įtakos tiksliam įrankio balansavimui ir darbo kokybei. Pjaunantysis frezų elementas dažniausiai pasirenkamas atsižvelgiant į apdirbamą medžiagą, darbo sąlygas, ilgaamžiškumą bei įrankio kainą.


Freza medžiui būna įvairios paskirties, todėl naudojantis šiuo įrankiu galima atlikti net keletą skirtingų medžio apdirbimo procesų. Skylių gręžimas, medienos gaminių obliavimas, rąstų sujungimas – tai tik keletas funkcijų, kurias galima atlikti naudojantis freza. Pagal funkciją frezas galima skirstyti į figūrines, apvalinimo, griovelių, profilines. Sudėtingų, nestandartinių formų medienos gaminių apdirbimui yra naudojami įvairūs frezų komplektai, kurie gali suteikti visoms apdirbamoms medienos ruošinio plokštumoms reikiamą profilį, vienu ruošinio perstūmimu.

Freza medžiui Frezavimo staklės Frezavimo staklės industek Dygiavimo staklės

Kaip išsirinkti tinkamą frezą?


Renkantis frezą reikėtų atkreipti dėmesį į jos diametrą, ilgumą, peiliukų skaičių. Pagrindiniai konstrukcijos elementai yra kotelio skersmuo bei ašmenų tipas. Frezos kotelio skersmuo nurodo įvairių prijungiamų priedų suderinamumo su naudojamu frezos modeliu galimybę. Svarbu, kad kotelio dydis tiksliai atitiktų griebtuvo skersmenį.


Frezos ašmenys arba peiliai garantuoja įrankio našumą, tai viena svarbiausių charakteristikų. Ašmenys gali būti iš kietmetalio arba greitapjūvio plieno. Pastarieji yra labiau tinkami minkštos medienos apdirbimo darbams. Tuo tarpu, kietmetalio peiliai gali būti naudojami ir dirbant su kietesnės medienos rūšimis. Frezų ašmenys išdėstomi vertikaliai arba įstrižai. Nuo jų išdėstymo priklauso frezos veikimas: mediena yra kertama arba pjaunama.


Priklausomai nuo poreikių, galima rinktis kotines, diskines, spiralines arba būgnines frezas – toks gausus šių prietaisų pasirinkimas užtikrina, kad visus medžio apdribimo darbus galėsite atlikti su tam skirtu, kokybišku darbo įrankiu.


Išsirinkite produkciją sau:

Rekomenduojame:

FREZAVIMO STAKLĖS T45 W CLASSIC


T45 W Classic
Techninės charakteristikos
Darbinio stalo ilgis x plotis (lietas ketus) 1000 x 440mm
Judamo stalo ilgis x plotis 1000 x 270mm
Judamo stalo eiga 1025mm
Špindelio ilgis 100mm
Špindelio pavertimas kampu (pasirinktinai) 90 º-45º
Špindelio skersmuo (pasirinktinai) 30/35/40/50mm
Špindelio apsisukimų dažnis 3500/7000/10000aps/min
Variklio galingumas S1 4kW
Maks. įrankio skersmuo profiliuojant 210mm
Maks. įrankio skersmuo (po stalu) 180mm
Maks. įrankio skersmuo dygiuojant 275mm
Drožlių nusiurbimo anga 120mm
Apsauginis gaubtas radiusinėms detalėms apdirbti Yra
Špindelio pakėlimas/nuleidimas Rankinis
Dygiavimo stalas Pasirinktinai

Susisiekite su mumis: Tel.: +370 5 2159315 | Mob.: +370 698 36 023 | El. paštas: info@infleks.lt

Apie produktus

CNC staklės
Freza medžiui
Frezavimo staklės
Gateriai
Gręžimo staklės
Juostinis pjūklas
Obliavimo staklės
Pjovimo staklės
Šlifavimo staklės
Tekinimo staklės